چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید...!

نویسنده :عباس جبلی
تاریخ:جمعه 2 مرداد 1394-01:47 ق.ظ

توی تعطیلات عید فطر تهران خیلی خلوت شده بود. همه رفته بودند تا خستگی یک ماه رمضان رو از تنشان به در کنند. البته خیلی ها هم مثل ما نتوانستند جایی بروند و توی همین تهران ماندند. در این ایام خیلی ها مسئول جمع آوری فطریه بودند. در یکی از چهار راه های محله مان شاید پنج نفر، هر کدام 3 یا 4 صندوق از کمیته امداد و بهزیستی گرفته تا صندوق های دیگر به دست داشتند. به فاصله چند صد متری از همین چهار راه هم یه سری افراد با کمترین امکانات، یک صندلی و میز انجام وظیفه میکردند!

چند سال پیش بعد از نماز عید در مسیر زیارت امامزاده حسن(ع)، شنیدم یکی از افرادی که در این مسیر پای صندوق نشسته بود با اشاره به میزان پولی که در صندوق ریخته شده بود به دوستش میگفت زیاد جمع نشده، ولی حداقل پول خودمان در آمده!

واقعا جای سوال است چرا باید انقدر صندوق با عناوین مختلف، ثابت و سیار در کل شهر نه در روز عید فطر، بلکه در هر مناسبتی و در طول سال وجود داشته باشه. واقعا چرا؟


و اینکه دیده میشود بعضی با مراجعه به منازل به اصرار زیاد، اهل خانه را مجاب می کنند تا صندوقی از ایشان تحویل بگیرند و اگر صاحب خانه بگوید صندوق داریم و نیاز نداریم؛ در پاسخ می گویند اشکالی ندارد و این را هم بگذارید کنار بقیه صندوق ها! بعد از چند ماه هم که برای جمع کردن پولها مراجعه می کنند، اگر پولی در صندوق نباشد و یا کم باشد با کنایه با صاحب خانه صحبت می کنند و اگر هم صندوق نباشد هزینه صندوق را از صاحب خانه می گیرند. صندوق هایی که با عبارات مقدس اهل بیت(ع) مزین شده و متصدیان تحویل آن با احساسات مذهبی صاحبان منازل که بیشتر هم در جنوب شهر هستند بازی می کنند.


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات