توفیق در موقف افطاری

نویسنده :عباس جبلی
تاریخ:سه شنبه 1 شهریور 1390-10:18 ق.ظ

این مطلب رو در پایان ماه مبارک رمضان سال 89 نوشتم.

از تو تقاضای توفیق بر عملی را دارم که هر که آن را انجام دهد دوستش می‏ داری.

«صحیفه سجادیه»

چند سالی است موقفی در جوار خانه‏ ات، در ماه میهمانی‏ ات در زمان دیدارت به امید وصالت برپا نموده‏ ایم، (ایستگاه صلواتی افطار) شاید لحظه‏ ای گوشه‏ ی چشم صاحب غایب‏ مان به سفره یتیمانه‏ مان بیفتد و دعایمان کند.

ای خدای ماه رمضان، سی شب سفره افطار منازل مان را به عشق تو رها و سفره اطعام منزلت را برگزیدیم و فکرش را هم نمی‏ کردیم اینگونه پایبند این ایستگاه دو سه متری بشویم. شاهد بودی، سی شب از جراحت خیالی و ملکوت دروغی گذشتیم و پا به مسیر زاینده‏ رود وصال تو گذاشتیم(نام های سریال های ماه رمضان در سال 89). شاهد باش دستانمان طعام می‏ داد، پاهایمان در مسیر اطعام روزه‏ دارانت قدم برمی‏داشت و چشمانمان به دنبال امام زمان‏ مان بود.

خداوندا، شاهد بودی سفره افطار را در مسجد پهن نکردیم تا روزه‏ دارانت زحمت درآوردن کفش‏هایشان را هم نبینند و خود به استقبال شان رفتیم. دیدی که پارتی بازی نکردیم و مانند فرشته روزی رسانت میکائیل، به روزه دار و روزه‏ خوار، زن و مرد،  صغیر و کبیر البته بی‏ منت طعام دادیم، تو نیز در روز حساب ما را از خوبانت جدا نکن و درهم بخرمان.

خدایا شاهد بودی وقتی دیدیم جای چراغ ایستگاهت توسط جاهلان خالی شده، فکرش را هم نمی‏ کردیم تو نور آنجا را بیشتر کنی.

خدایا شاهد بودی زمانی که اکثر مساجد محله‏ مان بسته بودند ما به دنبال بنده‏ ای بودیم تا روزه‏ اش را با طعامی که خود به دستانش می‏ دادیم افطار کند.

خدایا چه دیدنی بود وقتی کودکی در دستانش دو لیوان چای گرفته و در فکر این بود چطور خرما را بگیرد، راننده‏ ای که به دنبال قند برای چای شیرینش بود، پیرزنی که لیوان یک بار مصرف ما را قابل نمی‏ دانست و در لیوان استیلش از ما طلب چای داغ می‏ نمود، مادری که برای طفل شیرخوارش طلب آش می‏کرد.

خدایا خودت فرمودی برای مومن 2 لحظه شادی است، یکی لحظه دیدار با خودت و دیگری لحظه افطار، شاهد باش لحظه شادی افطارمان را با بندگانت تقسیم کردیم، شاهد باش قیمت برای مصرف کننده طعام‏ هایمان «صلوات» بود، به حق محمد و آل محمد(ص) زمانی که هنگام خریدن‏مان فرارسید اگر قابل خریدن بودیم ما را به بالاترین قیمت‏ ها بخر و بانیان خیری که تنها حامی مالی ایستگاهت بودند به آنچه برسان که خواهند و خواهی.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic