فرهنگ چند هزاره ما و فرهنگ کره ای ها!

نویسنده :عباس جبلی
تاریخ:دوشنبه 1 آبان 1391-12:23 ب.ظ

چند وقتی بود که می خواستم این مطلب رو بگذارم اما نشده بود. قصد توهین و اهانت به هیچ کس را ندارم اما این واقعیتی است دردناک . گرچه به قول بعضی ها می گویند تماشاگرنماها، که ایشان روز به روز دارند بیشتر می شوند. سعه صدر، تحمل شکست، امید به پیروزی، حس هم نوع دوستی و ... از مهم ترین صفاتی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

تماشاگران کره ای بازی فوتبال ایران و کره جنوبی فکرش را هم نمی کردند برای یک اقدام به ظاهر ساده و معمولی اینقدر مورد توجه قرار بگیرند. ایشان با عملی که دیگر برای ما اقدام جالب شده زباله های خود را جمع و از ورزشگاه آزادی خارج شدند و به همه ثابت کردند بعد از شکست از یک مسابقه بسیار مهم نباید اصول اخلاقی و انسانی خود را فراموش کنند. ایشان با این اقدام خود به باشگاه های به ظاهر فرهنگی ورزشی ما درس بزرگی دادند. انگار ورزش و مسابقه و برد و باخت هدفشان نبوده و هدف بزرگتری داشتند.

کاش واقعیت های جامعه مان را در همه عرصه ها به خوبی کالبد شکافی کنیم تا نسل های بعد ار آن به عنوان یک نوستالوژی فرهنگی یاد نکنند.

به نقل از مهر: در دیدار تیم‌های سپاهان و الاهلی عربستان در چارچوب جام باشگاههای آسیا، انفجار نارنجک به قدری مهیب بود که کمک‌ داوران پا به فرار گذاشتند و سایت های بیگانه به بازتاب این خبر پرداختند. در بازی با کره هم از سوی تماشگران نارنجکی به زمین پرتاب شد که در صورت انفجار می توانست پیامدهای ناگواری برای فوتبال ایران به همراه داشته باشد. چند سال قبل هم در حین برگزاری تیم امید ایران با امید کره شمالی در ورزشگاه آزادی، یک نارنجک باعث شد بازیکن کره ای داخل میدان مصدوم شود و با برانکارد از زمین خارج شد. ای کاش تماشاگران ایرانی به عنوان مردمی که همواره به فرهنگ خود بالیده اند، چنین رفتارهایی را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

اینک خود قضاوت کنید...

                                               بازی سپاهان - الاهلی

undefined

تصویر تماشاگران انگلیسی در استادیوم که در نزدیک ترین فاصله به زمین هستند

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات