31 مرداد، روز جهانی مسجد

نویسنده :عباس جبلی
تاریخ:شنبه 18 شهریور 1391-08:46 ق.ظ

از کجای مظلومیت این خانه ‏های خدا برایتان بگویم شاید از آن هنگام که توفیق زیارت خانه خدا را پیدا نمودم هر روز از اینکه به این مساجد ظلم می ‏کنم از خدای خودم شرمنده می‏شوم. از آنانی که فقط به یک یادگار حضرت رسول (ص) چنگ می زنند (قرآن) و چه خوب تمسک می جویند.

از حضرت رسول(ص) روایت شده که در روز قیامت‌ سه‌ گروه‌ شکایت‌ به‌ پیشگاه‌ خداوند متعال‌ می ‌آورند: قرآن‌ و مسجد و عترت‌؛ وای بر من، آن زمانه که پیامبر فرمود احترام به مساجد کجا و حال کجا!

امروز روز جهانی مسجد است روزی که مصادف با آتش کشیدن مسجد الاقصی توسط صهیونیست جهانی است و در یک پیشنهاد قابل تقدیر از جمهوری اسلامی ایران به سازمان کنفرانس اسلامی این روز تا یک هفته، هفته تکریم، تجلیل، اعزاز و اکرام مساجد نام گرفت.

اما متأسفانه در همین امروز (روز جهانی مساجد) با خبر شدیم دوستان اداره برق رودکی با حضور در مسجد حضرت حمزه سیدالشهدا(ع) یکی از 2 کنتور برق این مسجد را با یک عنبردست ناقابل قطع کردند. مأمور می گفت: "من مأمورم و معذور" و چه خوب بود همیشه اینطوری بود، آیا اگر به جای این مسجد جای دیگری بود باز معذور بود!!!؟ جالب اینجاست این کنتور بنا به درخواست خود مسجد برای تفکیک برق مسجد و شبستان از برق استفاده شده در مصارف آموزشی و فرهنگی نصب شده و هیچ بحثی در خصوص پرداخت هزینه برق مصرفی نیست مشکل اینجاست که قبض مسجد از اوایل سال وصول نشده بود و به خاطر اندک بدهی درج شده متأسفانه ایشان بدون هماهنگی و اخطار قبلی اقدام به این کار کردند؛ و آیا این یعنی تکریم مساجد...؟!!!

با حضور نماینده مسجد در برق رودکی، دوست عزیزی اظهار می ‏کند مساجد درآمد دارند، از امور مساجد یارانه می‏گیرند (این در حالی است که تمام هزینه‏ های این مسجد توسط خیّرین تأمین می ‏گردد) و باید پول برق را بپردازید ...

نماینده با اصرار درخواست می‏ کند تا با قسط ‏بندی به ما کمک کنند تا مبلغ را پرداخت کنیم، اما قبول نمی‏کنند، نماینده می ‏گوید یکی دو روز به ما (مسجد، کانون فرهنگی، هیئت و صندوق خیریه و ...) وقت بدهند تا مبلغ بدهی را مهیا کنیم اما با مخالفت آن آقا مواجه می‏ شود. دیگر برای ‏تان نگویم هر چه لازم بود نوشتم و خدا شاهد باشد هر چه توان داریم در جهت احیای جایگاه مساجد در تمام عرصه ها قرار دادیم و می‏دهیم. انشاء الله
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic