دولت الکترونیک

نویسنده :عباس جبلی
تاریخ:دوشنبه 24 مرداد 1390-09:11 ق.ظ

پس از مشاهده صف های طولانی مقابل دستگاه های خودپرداز هنگام واریز یارانه ها مطلبی نگاشتم.

قانون هدفمند کردن یارانه‏ ها چندی است در کشور ما به همت دولت و همکاری مردم در حال انجام است. شاید زمانی که دولت‏ های گذشته حرفش را هم می‏ زدند فکرش را هم نمی‏ کردیم روزی این مهم عملی گردد. از لزوم هدفمندی یارانه‏ ها این روزها آنقدر دیدیم و شنیدیم که شاید بیانش گزافه‏ گویی باشد اما مطلبی که برایم جالب اما در عین حال تأسف بار بود دیدن صف‏ های شلوغ و ازدحام غیرمنطقی بعضی از مردم مقابل دستگاه‏ های خودپرداز و بانک‏ها و مزاحمت برای افرادی بود که کار ضروری داشتند. حال که با بسترسازی نسبتا مناسب بانک‏ها و در اختیار قرار دادن انواع خدمات غیرحضوری از قبیل موبایل بانک، اینترنت بانک، درگاه‏ های اینترنتی، تلفن‏بانک و ده‏ها مورد دیگر امکان خرید، تبادل وجه و عملیات بانکی صاحبان حساب میسر شده است پس این صف‏های طولانی برای چیست؟ با یک بار مراجعه به بانک و دریافت رمز حساب، ده‏ها کار بانکی را می‏ توان به راحتی در منزل و یا محل کار  و در سریع‏ ترین زمان ممکن انجام داد.

تصویر صف های طولانی مقابل دستگاه خودپرداز

البته لازم است بانک‏ها نیز در جهت آموزش روش‏ های نوین بانکی و ارائه خدمات غیرحضوری بیش از پیش بکوشند تا اندک افرادی که با این خدمات بیگانه هستند آشنا شده و با امتیازات ویژه و اهدای جوایز مشوق افرادی باشند که جهت استفاده از خدمات انگیزه‏ ای ندارند.

باید در زمانی که دنیا با بهره‏ گیری از ارتباطات نوین و پیشرفته خود به کوچکی یک دهکده تشبیه شده، بکوشیم تا حداقل‏ های تکنولوژی را آموزش ببینیم و به اصطلاح گلیم خود را از آب بیرون آوریم. دیگر زمان آن گذشته که با دسته‏ های اسکناس در جیب به خرید و یا به بانک مراجعه کنیم؛ اکنون قطعه کارتی هوشمند که اندازه‏ اش از یک کف دست هم کوچک‏تر است می‏ تواند  ارزش میلیاردی پیدا ‏کند. حال با مزایای مهم این طرح بزرگ از قبیل کمک به اقشار کم‏ درآمد، مشخص شدن قیمت واقعی کالا، کاهش قاچاق کالا و افزایش تولید و کیفیت محصولات، افزایش نظارت مفید، افزایش سرمایه‏ گزاری، امید به اعتلای فرهنگ درست مصرف کردن و پیشرفت کشور در عرصه‏ های مختلف صنعتی، کشاورزی و هسته‏ ای را از خداوند منان مسئلت داریم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات