بانکداری واقعا الکترونیکی!

نویسنده :عباس جبلی
تاریخ:جمعه 9 دی 1390-01:05 ب.ظ

برای واریز مقداری پول به حساب یک شرکته ارسال پیامک، به یکی از شعب بانک ملی مراجعه کردم، اول گفتم میخوام پول بریزم به حساب سیبا، متصدی گفت که برو از دستگاه انتقال حساب بده ولی نمیدونست که من حساب ملی ندارم ولی من باز امتحان کردم ولی نتیجه ای نداشت. قبلا با قابلیتهایی که در سایت بانکها بود به راحتی میشد از کارت یک بانک به کارت بانک دیگه وجه انتقال داد اما با ازدیاد روشهای متعدد کلاه برداری بازم مثل همیشه به جای حل مشکل صورت مشکل را پاک کرده و بانک مرکزی این قابلیت را از تمام بانکها حذف کرد وگرنه به راحتی مبلغم را انتقال میدادم مثل دفعات قبلی ولی انگار برعکسه، با توسعه تکنولوژی و لزوم کاهش مراجعه حضوری به بانکها اما بانک مرکزی بدش نمیاد مراجعات بیشتر از گذشته هم بشه!!!

خلاصه بگم آخر سر مجبور شدم از دستگاه خودپرداز از حساب تجارتم پول نقد بگیرم و بعد برم شعبه و بعد به حساب شرکت پول را واریز کنم. واقعا جای تأسف داره از یه طرف میگیم باید مراجعات حضوری کم بشه و تا جایی که امکان داره از اسکناس استفاده نکنیم و صدها شعارهای دیگه از یه طرفم که اینجوری! بعد 5 دقیقه که با راهنمایی متصدی از دستگاه خودپرداز برای انتقال تلاش بیهوده کردم به شعبه مراجعه و از شانس بد من، سیستم سیبا (سیستم یکپارچه بانک ملی ایران) قطع شده بود و من که میبایست اون مبلغ رو در همان روز به حساب میریختم دلم خوش بود ظرف چند دقیقه این مشکل حل میشه ولی متأسفانه بعد از 70 دقیقه این سیستم وصل نشد و به اجبار متصدی بانک که میخواست درب شعبه رو ببنده و بره خونش، مجبور شدم بانک را ترک کنم ولی همچنان کارم انجام نشده بود.

البته من که همیشه وظیفم میدونم اینطور مشکلات رو از طریق مراجع مختلف به گوش مسئولین برسونم هم به سامانه ارتباط مردمی و هم به بازرسی بانک زنگ زدم و فردای آن روز هم به رییس شعبه که دیروز نبود مطلب را انتقال دادم. واقعا سیستم بزرگترین بانک جهان اسلام 70 دقیقه قطع باشه وای به حال دیگر بانکها. از طرفی اگر مشکل از بانک بود که کارمندان آنجا میبایست در اسرع وقت آن را حل میکردند و اگر هم مشکل از بالا بود که باز باید آن را انتقال میدادند و من هم فقط برای حل این مشکل، چه از شعبه و یا از مراجع بالایی این موضوع را انعکاس دادم. باشد که زمانی همه مان احساس مسئولیت کنیم و نسبت به نواقص و اشکالات پیرامون خود دغدغه داشته باشیم و برای حل آن بکوشیم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic