پاداشی از خداوند

نویسنده :عباس جبلی
تاریخ:یکشنبه 22 آبان 1390-03:59 ب.ظ

نبودنش باورنکردنیست، در هر جلسه‏ ای که تشکیل می‏شد بعید بود که با حضورش محفل ما را گرم نکند، با کهولت سنی که داشت همیشه سرزنده و بانشاط بود، حتی جراحی‏ های قلب و پادردش سر تعظیم بر اراده و اعتماد بنفسش فرود آورده بودند. با اکثر کسبه خوش و بش می‏کرد و از احوالاتشان جویا می‏شد، به نحوی كه مسیر 5 دقیقه‏ ای منزل تا مسجد گاهی بیش از نیم‏ساعت به طول می‏انجامید، خیلی‏ ها مشکلاتشان را با او در میان می‏ گذاشتند و او اگر کاری از دستش برنمی‏امد شنونده‏ ای صبور بود و فقط می‏گفت به "خدا توکل کن"

هر وقت از سنگ انداختن‏ های بعضی مردم در امورات جاری مسجد و کانون پیش او گله می‏ کردیم می‏گفت "به حال خودشان رهایشان کنید، اینان از حقارت خود اینگونه سخن می‏ گویند، شما یقینا خوب کار می‏ کنید و فقط به خدا توکل کنید"

در هر محفلی كه بود حمایت قاطع و خالصانه خود را از فعالیت‏ های فرهنگی در زبان و عمل ابراز می‏ کرد و نواقص و انتقادات خود را بسیار با روی خوش به ما اعلام می‏ نمود.

از هیچ کسی نشنیدم که او را عصبانی و خشمگین دیده باشد. با کسانی که جنبه داشتند مزاح می‏ نمود و آنها را به خنده وادار می‏ کرد، با کوچک و بزرگ، هریك به شیوه‏ ای ارتباط برقرار می‏ کرد و در یک کلام همه دوستش داشتند.

یاد مسجد حمزه(ع) برای من بعد از حاج آقا امامی، با حاج آقای رحمانی گره خورده، با اینکه حج نرفته بود اما می‏ دانم تمام خصایص یک حاجی واقعی را در عمل و گفتار داشت. همیشه در پایین‏ ترین جای مسجد می‏ نشست و به امورات مالی مسجد رسیدگی می‏ کرد. هرجا به حضورش نیاز بود، آنجا بود، بسیاری از بینوایان و خانواده‏ هایی که مشکل مالی داشتند به واسطه او مشکلشان حل می‏شد.

به راستی او از خدای خویش در این دنیا پاداش گرفته بود و آن محبوبیت میان خلق خدا بود. "ان الذین ءامنوا و عملوا الصالحات سیجعل لهم الرحمن وداً"(آیه 96 سوره مبارکه مریم) هنگامی که با خبر شدیم او از این دار فانی بال گشوده و رفته با کمترین صرف زمانی دوستان و آشنایان از هر صنفی گرد او جمع شدند و برایش از خداوند متعال آمرزش طلبیدند و او را به خاک سپردند، این نشان از محبوبیت او در بین تمام مردم محله داشت.

او به تمام معنا خادم مسجد و بندگان صالح خداوند بود و امید آن داریم تا خداوند با خادمین واقعی خانه خود او را محشور کند.

"کل نفسٍ ذائقه الموت" (آل عمران 185) همه رفتنی ‏اند و آنچه مهم است اینست که او در بهترین روزهای خدا، جمعه، همزمان با شهادت امام جواد علیه السلام به رحمت خدا رفت، روحش شاد و یادش گرامی.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
محمد
پنجشنبه 24 آذر 1390 01:37 ق.ظ
ایشان مرد بسیار مهربان و خوشرو ودلسوز بودند انشاالله خداوند رحمتش کند.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات