حاج آقا تاجیک

نویسنده :عباس جبلی
تاریخ:دوشنبه 18 مهر 1390-11:17 ق.ظ

بهترین کلاسی که در دوران دبیرستان داشتم کلاس بینش اسلامی بود، معلم مان همیشه کلاس را با یک حدیث شروع می کرد، هر هفته یک حدیث از یک معصوم؛ دفتر حدیثی داشتیم که تمام احادیث را در آن می نوشتیم. هنوز هم آن احادیث که به حق یادگاری ارزشمندی از آن معلم عزیز هست و در موارد مختلف راهگشا. معلم مان را پس از چند سال در یکی از مساجد شرق تهران زیارت کردم، کمی شکسته شده بود اما مثل همیشه باوقار و خاشع. تمام خاطراتم جان تازه ای گرفت. معلمی که همیشه خندان و مهربان بود، نمونه ای از یک معلم نمونه.

روحانی عزیزی که نعمتی برای دانش آموزان دبیرستان مان بود، با عشق به ما درس می داد و در تمام طول سال با آرامش و سعه صدری که داشت مشکلات درسی و شخصی بچه ها را گوش می داد و راهی نشان می داد. صاحب تألیفات ارزشمند و گوناگون، آن معلم عزیز حاج آقا تاجیک ( علی اصغر تاجیک ورامینی) بود.

شاید کمتر مدرسه ای را بتوان پیدا کرد که از روحانیون عزیز و گرانقدر در دروس مختلف بهره ببرد اما این توفیق نصیب دانش آموزان دبیرستان هدایت شده بود که می توانستند از وجود ایشان بهره مند شوند. در بین کلاس نکات دینی و اخلاقی که از زبان قرآن و اهل بیت بود را آنقدر شیوا بیان می نمود که بنظرم بالاترین تأثیر را بین هم کلاسی هایم می گذاشت، همیشه نکاتش را در دفترچه ای یادداشت می کردم که خلاصه ای از این نکات که برای من مفید و مهم بوده و هست را در ذیل قرار می دهم:

1-وسواس در هیچ چیز خوب نیست و كاری است شیطانی.

2-اصرار به گناه صغیره، گناه كبیره است.

3-انسان باید گناه را كتمان كند یعنی در ملأ عام انجام ندهد كه جرمش بیشتر است.

4-نامه اعمالمان را جلویمان بگذاریم و حساب کتاب كنیم. مرگ و میرهایی كه می بینیم باید در زندگی مان تأثیر داشته باشد.

5-اگر فرائض دینی نباشد قدرت ادامه زنگی نیست.

6-معانقه مستحب است.

7-اگر عقل بر غریزه چیره شد انسان سعادتمند می شود.

8-گناهان صغیره دریچه ای است برای ورود به گناهان كبیره.

9-نگاه به كوچكی گناه نكنید بلكه به نافرمانی خدا فكر كنید.

10-هیچ چیز مانند گناه دل را سیاه نمی كند.

به امید دیدار مجدد و آرزوی توفیقات روزافزون برای ایشان.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات