درد و دلی با شهردار محترم جناب آقای دکتر قالیباف

نویسنده :عباس جبلی
تاریخ:جمعه 17 تیر 1390-08:45 ب.ظ

شهردار محترم تهران

سلام علیکم

هر جا سخن از جنگ و دفاع مقدس می‏شد  از رشادتها و دلاوری‏های شما و یارانتان بعید بود که سخنی به میان نیاید. شنیده ‏هایم با آنچه هم ‏اکنون می‏بینم فرق‏ها دارد.

آقای شهردار

شاید هنگامی که عکس‏های زیر را ببینید یاد عملیات‏ هایتان در 8 سال دفاع مقدس، یا ویرانی‏ های پس از زلزله و یا ... بیفتید اما!

این تصویر منزل ما در تهرانسرشرقی است! البته بود. بله. منزلی که پنج ماهی در آن به صورت استیجاری اسکان داشتیم و حال ...؟

در ساعت 15:45 روز چهارشنبه یکم تیرماه بر سرمان خراب شد و دار و ندارمان به زیر خروارها خاک رفت اما چرا!؟

بله، حدستان درست است. دیگر ریزش ساختمان‏ های مجاور عمارت‏ هایی که نوسازی می‏ شوند مسئله جدیدی نیست در همان روز حادثه نیز 2 ساختمان در محله سعادت‏ آباد ریزش کرد (به نقل از گزارشگر باشگاه خبرنگاران) و منزل ما در تهرانسر نیز همچنین.

نمی‏دانم ولی گمان می‏کنم شما باید پاسخ دهید به:

بگویید چرا باید 8 شب بدون سرپناه و به دور از آرامش و آسایشی که در منزل‏ مان داشتیم به سر بریم. (البته از همان ابتدای ساخت و ساز نیز آرامش ما را سلب شده بود.)

بگویید چرا پس از 5 ماه پیگیری و مکاتبه با شهرداری در خصوص تخلفات متعدد پیمانکار، جوابی نشنیدیم و اقدامی ندیدیم.

بگویید چرا پس از 5 ماه حتی همسایه‏ ها که بیش از ما پیگیر تخلفات این پیمانکار بودند، مهندس ناظر آن ساختمان را ندیدند تا حداقل خیالشان از امنیت نداشته آن ساختمان راحت باشد؟

بگویید برای چه پیمانکاری که پول دارد می‏ تواند آرامش دیگران را سلب کند، همسایه‏ ها را به بازی بگیرد و به راحتی با جان انسانها بازی کند، مگر شما در هشت سال دفاع مقدس جان خود را به خطر نینداختید تا جان و مال مردم را حفظ کنید و حال افرادی سودجو در زیر مجموعه‏ های تحت امر شما به راحتی با آبروی شما بازی می‏کنند!

آقای شهردار

هنگامی که سامانه 197 را راه‏ اندازی نمودید یقین کردم که اهتمام ویژه‏ ای برای نظارت مردم به خود دارید. ولی حال نمی‏دانم باید بگویم در شهرداری نیز به این مهم دست یافتید یا خیر؟!

آقای شهردار

پیمانکاری که ادعای انسانیت دارد چرا پس از مشاهده ریزش ساختمان از محل فرار می‏کند و فردا وقتی می‏فهمد که حادثه تلفات جانی نداشته نمایان می‏گردد و با کمال گستاخی حتی حاضر نمی‏شود سرپناه ما را تأمین کند.

آقای شهردار

خدا را شکر آن شب هیئت در منزلمان برگزار نشد. شاید فقط 3 ساعت دیر تر این حادثه رخ می‏داد ده‏ها نفر از بهترین بندگان خدا در زیر خاک مدفون می‏ شدند. خدا را شکر این چنین نشد. خدا را شکر که خانواده‏ هایمان سالم هستند، گرچه "در شهر" به خاطر عدم تلفات جانی(!) برای تهیه گزارش نیامد، پیمانکار متواری ساختمان از پشت پرده نمایان شد، همکارانتان نفس راحت کشیدند اما شاید ساختمان بعدی اینطور نباشد و کسی با شما نجوا نکند!

آقای شهردار

خواهرم دیروز کارنامه قبولی‏ امتحانات خرداد را از مدیر مدرسه گرفت ولی نمی‏دانم خداوند کارنامه همکارانتان را نیز به دست راست‏شان خواهد داد؟!
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic