واقعا جای دیگری برای خدمت نیست!!!؟ ( به بهانه انتخابات)

نویسنده :عباس جبلی
تاریخ:یکشنبه 6 دی 1394-09:47 ب.ظ

اشتیاق این جمعیت برای ثبت نام در  مجلس شورای اسلامی از جهتی قابل ستایش است که نیت افراد خدمت به وطن و خلق خدا باشد، جز این، هوسی بیش نیست و قابل نکوهش.

اما این جمعیت 2477 نفری که در یک هفته به فرمانداری تهران رجوع و ثبت نام کردند جای دیگری برای این نیت خیرشان جز مجلس پیدا نکردند؟


متاسفانه با درک غلط از معنای دموکراسی در انتخابات براحتی افرادی که صاحب چهره هستند به کرسی های مجالس تصمیم گیری وارد می شوند. شورای شهر کنونی مصداق روشنی از این ماجراستدوستانی که دغدغه و وقت بازی فیلم های اکشن دارند چگونه میشود در شورایی مسئولیت بگیرند و شهری چشم انتظار تصمیماتشان باشند و منتظر ساعتی تا به به درد دلشان گوش نهند. کسانی که مردم آنها را با مدال های رنگارنگ میشناسند و از این امتیاز برای ورود به جایگاه تصیمم گیری کلان غیر مرتبط با حوزه تخصصی خودشان استفاده کردند یقینا در پیشگاه خداوند پاسخگویند. البته تخصص با یک مدرک دکترا یا کارشناسی ارشد بدست نمی آید و بیشتر تجریه ایست که در خلال کسب علم، توامان کسب شده باشد؛ صد البته ایشان همگی متعهد هستند و روی صحبتم بیشتر به تخصصشان است. یادم میاد در زمان انتخابات شورای شهر سال ۹۲ که در پای صندوق بودم میدیدم بسیاری از مردم به چهره ها، در شورای شهر رای میدادند، تقصیری هم ندارند، بسیاری از متخصصین، گمنام بودند و بسیاری از غیر متخصصین، صاحب چهره؛ چگونه باید ایشان را از هم تمیز کرد و به اصلح رای داد؟ از تحقیق رای دهندگان که بگذریم پیشنهادی که میشود به ویژه در انتخابات مجلس و شورای شهر داد، ثبت نام کاندیداها در کمیسیون های تخصصی است. البته تعداد کرسی شهرهای بزرگ در انتخابات مجلس قابل ملاحظه است و شاید این پیشنهاد در شهرهای کوچک اجرایی نباشد اما در انتخابات شورای هر شهر در همه جا قابل اجراست. به اینصورت که با توجه به تخصص و تجربه هر فرد ثبت نام ، تبلیغات ، و در نهایت آرا در همان کمیسیون اخذ و به نسبت سهمیه ای که هر کمیسیون دارد، افرادی که از رای بالا برخوردار شدند به مجلس یا شورا راه می یابند. به عنوان مثال در برگه اخذ رای نام شش کمیسیون شورای شهر که شامل برنامه و بودجه، عمران و حمل و نقل، فرهنگی، شهرسازی و معماری، نظارت و حقوقی، سلامت و خدمات شهری را می توان درج نمود و هر کاندیدا هنگام ثبت نام کمیسیونی را انتخاب می کند و صلاحیتش مطابق با مدارج علمی و سوابق مدیریتی اش تایید می شود. در هنگام رای گیری نیز  فقط و فقط در ستون هر کمیسیون افرادی یادداشت می شوند که در همان کمیسیون ثبت نام، احراز صلاحیت و تایید شده اند. به این نحو از انتخاب یک قشر خاص که صاحب چهره هستند مانند ورزشکاران، بازیگران و هنرپیشگان و گویندگان اخبار و ... جلوگیری می شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات