همه چی در جای خودش!

نویسنده :عباس جبلی
تاریخ:شنبه 9 مهر 1390-12:54 ب.ظ

از کدام درد بگویم. در گوشه ای از این جهان فقط نظاره گر هستم، از هر چه و هر که سخن می شنوم بو می دهد، کاش خواهرزاده یا برادرزاده یکی از کاتالیزورها بودم! نه برای اینکه بخورم و ببرم، شاید آنوقت غیر از خودخوریی که حال دارم، خلاف جریان رودخانه شنا می کردم می دانم زورم نمی رسید اما عذاب وجدان نداشتم، تا جایی که می توانستم تلاش می کردم. الان هم در جایی که هستم می کوشم تا  به عنوان سربازی ناچیز در این کشور اسلامی حداقل وظیفه خودم را به نحو احسن انجام دهم.

اینجا 3000 میلیارد تومان مبلغ ناقابلیست، این یکی آمارش در رفته، به قول یکی از دوستان این هم چون یکی از کاتالیزورها رو شارژش نکرده بودن مجبور شده آمار بده و اصطلاحا لو رفته! خدا می داند چقدر از این مبالغ ناچیز تو اینجا بهم هبه میشه.

اینجا وام گرفتن هزار تا دنگ و فنگ داره، یکیش خودم حدود 2 ماهه منتظر پیدا کردن یه ضامن برا گرفتن وام ازدواج دو و نیم میلیون تومنی ام. یا یکی از اقوام که برای گرفتن یه وام به اسم خرید کالا یه فاکتور جور کرد تا بتونه بعد گرفتن وام به یه دردی از زندگیش بزنه که  بعد از 2 تا ضامن معتبر و گرفتن کپی سند خونه و سفته و چک و هزار تا از این سنگا که جلو پای مردم میندازن شنیدم خداروشکر تونسته یه 4 تومنی از بانک وام بگیره بازم خداروشکر. یا یکی از دوستان نزدیکم که برا گرفتن یه وام 2 میلیونی که شرایط خاصی داشت اقدام کرد، وقتی ضامن جور کرد گفتن ضامن باید محل سکونتش تو منطقه باشه و بعد که جور کرد گفتن جواز کسب داشته باشه و بعد از اینکه همه چی ظاهرا  بر وفق و مرادش بود گفتن ضامن با این همه شرایط باید زیر 60 سال سن داشته باشه. عطاشو به لقاش بخشید و منصرف شد و با پیرمرد 65 ساله از بانک برگشتن، می دونید وام رو برا چی می خواست؟ درسته برا ازدواج!

اینجا در بودجه دولت 500 میلیارد تومن برا افراد حقیقی و حقوقی کمک بلاعوض در نظر میگیرن خدا میدونه چه کسانی یه شبه پولدار میشن! البته سفارش کاتالیزوراها رو نباید نادیده گرفت!

*لینک خبر مرتبط

سردار نیروی انتظامی مدیر عامل باشگاه ورزشی می شود آب از آب تکان نمی خورد، قهرمان ورزشی سیاستمدار می شود، آن یکی سردار هم در سازمان فوتبالی با ادبیات نظامی قصد اصلاح دارد، خواهرزاده شهردار مناطق تهران می شود، مبل فروش و آهن فروش بانک تأسیس می کند، 90 را هم 90 بار می کوبند که چرا و چرا! طرف به سبب یک سبقه در یکی از بالاترین پست ها نشسته و تماس می گیرد و بدون آنکه جواب سوال اصلی میلیونها بیننده را بدهد فقط می گوید آن آقا دروغ گفته!

چه خوب گفت عادل، اگر کسی قدرت و پول نداشته باشد هیچ وقت نباید به آن بالاها برسد البته عادل جان کاتالیزورها یادت رفتا!

اینجا از جیب بیت المال خوب می بخشند، برای هر بازی 500 هزار تومان! می دهند از جیب خودشان که نیست به هرحال بازیکنان میلیاردری را با کارت هدیه 50 هزار تومنی که شارژ نمی کنند، البته خوب است، شاید محبوبیت بیاورد، شاید هم بعدها در انتخابات ها رأی هم بیاورند؟ جالب اینجاست که والله و بالله هم می گویند. خدا نکند که قهرمان شوند آنوقت چقدر شارژیده می شوند...!؟

به هر حال خوب نردبانیست، البته به قول یکی از دانشجویان نردبان خوب است فوقش 2 پله 2 پله بالا میری اما بعضیا آسانسور سوارن که طبقه اول سوار میکنه و طبقه آخر پیاده میکنه! بین راهی هم نداره، البته نردبانهای اینجا افتادن تو کارشون نیستا.

شهرداری پول ساخت و گسترش مترو ندارد، ولی از تبلیغات روی پیراهن های 2 تیم پرطرفدار شهر غافل نیست!!!

*لینک خبر مرتبط

بماند، حرفها در این دل بماند که جای گفتن ندارد، دستمان کوتاهست و فریادمان را کسی نمی شنود، فقط آهی میکشم آه.

"عدالت یعنی هر چیزی جای خودش قرار بگیرد"

9 مهر 90
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
محمد
دوشنبه 11 مهر 1390 01:36 ب.ظ
سلام عباس جان
وقتی که درراس امور افراد غیر متخصص باشندوکسی را نتوان نقد کنیم همین می شود


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات