پیامکی از جنس فریب!

نویسنده :عباس جبلی
تاریخ:یکشنبه 9 شهریور 1393-08:16 ق.ظ

بدجوری مشکلات مالی اش بهم گره خورده بود. فکر بدهکاراش هم مزید بر علت شد تا تصمیم بگیره تنها دارایی خودشو بفروشه. خونه ای که به کمک وام و قسط و قرض سه سال پیش خریده بود و هنوز هم قسطاش تموم نشده. با اوضاع گل و بلبلی که در وضعیت خرید و فروش ملک بود کار فروش منزلش و خیلی سخت کرده بود. چنیدن بار خونشو به آگهی همشهری سپرد. هر دفعه 25 هزار تومن. اما کارساز نبود. علی رغم میل باطنیش مجبور شد به چند تا بنگاهی بسپاره تا شاید کارگشا باشه. اما نشد! تو ایام ماه مبارک رمضان هم اوضاع بدتر شد. اثاث هاشونو جمع کرده بودند و آماده جابجایی اما ...

مشکل اینجا بود که مشتری نبود. بعد ماه رمضان اوضاع بهتر نشد. مشتری ها میومدن و میرفتن اما مشتری دست به نقد نبود. با ده بیست تومن میخواستند خونه رو بخرند؛ یعنی بقیش رو هم با وام و رهن و حواله به چند ماه دیگه. قیمت خونه رو هم چند صد تومن زیر قیمت گذاشته بود. اما مشتری ها بزخری می خواستند بکنن و این انصاف نبود. تو یکی از  روزایی که آگهی کرده بودش پیامکی واسش اومد به این محتوا که ملک تان را صد در صد میفروشیم، تماس بگیرید. این پیامک ها که از جاهای مختلف بود هر دفعه براش میومد و اون که به این ها اعتماد نداشت نتونست خودشو قانع کنه تا باهاشون تماس بگیره. اما با اون همه فشار و استرس مجبور شد روزای آخر به یکیشون زنگ بزنه. خانمی جواب داد. بعد از احوال پرسی گرم، خانم می گفت شما مبلغ 88 هزار تومن بریز به حساب و ما کلی مشتری دست به نقد داریم. امروز اگر بریزی عصر واست مشتری میاریم. مشتری های صد در صد بخر. می گفت چون خونتون متراژ پایینه و قیمتش هم مناسبه یکی دو روزه فروش میره. با این تعاریف و با فشار مالی که بهش اومده بود تصمیم گرفت پولو واسشون بریزه. شماره ثابتی که توی آگهی خورده بود هم قوت دلشو بالا برد و گفت حتما درسته. بماند...

بعد از ریختن پول و اعلام آن به آن خانم، وعده وعیدها شروع شد. فردا کار شما رو شروع میکنیم. فردا که شد گفتند شنبه و تا امروز که حدود 1 ماه گذشته هیچ کس از آن شرکت تماسی نگرفته. البته فردای آن روز ملکش بدون دخالت آن شرکت فروخته شد اما هنوز منتظر یک تماس از آن شرکت است تا ببیند آیا آنها واقعند می خواستند کمکی کنند و یا به مانند دیگر تشکیلات بدون مجوز کشور راه جدیدی برای کلاه برداری کشف کرده اند؟!

نتیجه گیری:

در این بین به برخی نکات میشه اشاره کرد:

1-    هیچ سامانه متمرکزی در کشور برای معرفی و فروش و خرید عادلانه مسکن وجود ندارد. این خلأ مسبب به وجود آمدن شرکت های کلاهبردار می شود.

2-    هیچ نظارتی هم به عملکرد سایت ها و نوع تبلیغات در پیامک ها و وب سایت ها وجود ندارد. به راحتی مردم طعمه تبلیغات دروغ و وعده های پوچ این شرکت های کذاب می شوند.

3-    و در آخر در کشور عزیزمان راه های جدید و تازه کلاه برداری و به اصطلاح شیره مالیدن سر مردم به وفور پیدا میشه و باید دست مریزاد گفت.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات