لباس خدمت یا لباس قدرت...!

نویسنده :عباس جبلی
تاریخ:یکشنبه 11 اسفند 1392-07:57 ب.ظ

"یکشنبه یازدهم اسفند حدود ساعت  15- تهرانسر بلوار شاهد چهار راه صدف"

صدای تصادف...!

از پنجره بیرون را نگاه کردم ظاهرا جوانی که راننده وانت بود از عقب به یک پژو آردی برخورد کرده بود. بعد از صحبت های راننده وانت با اتومبیل پلیس فهمیدم وقتی که سمند پلیس دنده عقب می آمده نتوانسته درست کنترل کند و کمی متمایل به وسط خیابان شده و آردی برای اینکه به آن نزند به سمت چپ متمایل شده و ترمز ناگهانی گرفته و وانت به آردی زده.

بعد از اینکه راننده وانت پیاده می شود به پلیس می گوید چرا دنده عقب آمدی!!! پلیسی (به گمانم ستوان دو) که در اتومیبل با سربازی که ظاهرا راننده سمند بوده به او می گوید به تو ربطی نداره بشین برو...

با اینکه راننده پلیس مقصر بود و دنده عقب می آمد و از آن بدتر نتوانسته بود اتومبیلش را کنترل کند چندبار می گوید بشین برو ردّ کارت. راننده وانت که از این سهل انگاری جز خسارت چیزی نصیبش نشده بود بدون اینکه توهینی کند می گفت شما مقصری و پلیس هم بدون اینکه یک معذرت خواهی کند آمپرش جوش آورد و دستبند را در می آورد و به راننده بی دفاع دستبند می زند و چندین بار با الفاظ بد او را مورد توهین قرار می دهد (به استناد شاهدان عینی) و یک برچسب "عملی" هم نصیب راننده وانت می کند و چندبار روی صورتش مشت می زند؛ راننده ای که به یقین با وانت غراضه اش دنبال چندرغاز روزی برای خانواده اش بوده!

راننده وانت هم مظلومانه نگاه می کرد و مردمی که اطراف بودند برای پادرمیانی جلوی پلیس را گرفتند و می گفتند او را ببخش ولی پلیس آنها را به این طرف و آنطرف هول می داد و می گفت به شما ربطی ندارد. بعد از اندکی او را دست بسته سوار ماشین می کنند و می برند.

پیدا کردن مقصر حادثه اصلا مهم نیست؛ مهم رفتار زشت این فرد "پلیس نما"ست. همه می دانیم نیروهای زحمتکش و خدوم پلیس جایگاه ویژه ای در سلامت و امنیت و اعتماد جامعه دارند. اعتماد مردم به ایشان به هیچ وجه نباید خدشه دار شود و حال که فردی "پلس نما" با رفتار زشت خود در ملا عام اینگونه ارزش لباس خود را زیر پا گذاشته جا دارد مسئولان خدمتگزار پلیس با این گستاخی با جدیت برخورد کنند تا مردم بدانند پلیس همچنان "با" مردم است و هرجا حقی پایمال شود آنجا حضور دارد نه آنکه هرجا که منطقش جواب نمی داد قدرت لباسش را به رخ بکشد.

حال بد نیست کمی فکر کنیم اگر جای راننده وانت بودیم و اینگونه برخوردی از پلیس می دیدیم چه می کردیم؟!!!

بنده با چند نفر از شاهدان صحبت کردم که در صورت نیاز برای بیان جزییات آماده همکاری می باشند.

خودتان ببینید

[http://www.aparat.com/v/RPpV7]


[http://www.aparat.com/v/lSVs3]داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic